Další řidič, který bral varování policistů ohledně zamykání auta na lehkou váhu, teď svého činu určitě lituje. „Muž zaparkoval svůj Volkswagen 27. října v Bruntále na Jesenické ulici,“ řekla, čím celý případ začal, Ivana Křištofová z bruntálské policie. Odběhl jen na chviličku z dohledu, nepovažoval tedy za nezbytné auto na takovou krátkou dobu zamykat.

A to byla chyba. Jeho zaváhání využil dosud neznámý pachatel. Stačilo mu otevřít přední dveře, sebrat na sedadle spolujezdce položenou pánskou koženou tašku, a mohl pokračovat, aniž by ho někdo nachytal. Když se majitel k autu vrátil, stačil mu jeden pohled, aby věděl, co se stalo. S taškou přišel nejen o finanční hotovost, konkrétně o osm tisíc korun, ale také o celou řadu dalších věcí.

„V příruční tašce měl platební karty, osobní písemnosti, doklady a také pár osobních věcí, například pouzdro s brýlemi,“ vyjmenovala Ivana Křištofová, oč během chvíle lehkovážný řidič přišel. Aby toho nebylo málo, nechal si v tašce i klíče k Volkswagenu. Policisté případ původně šetřili jako přestupek proti majetku, avšak když došlo ke konečnému vyčíslení škody, byl přehodnocen na trestný čin.

„Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměňování platebního prostředku,“ uzavřela Ivana Křištofová.