Chvíli před půlnocí vyjeli policisté z Vrbna pod Pradědem prověřit oznámení, ve kterém anonym vyhrožoval, že spáchá sebevraždu skokem z padesátimetrového komína.

„Když policisté dorazili na místo, které podle popisu okamžitě poznali, zjistili, že se na komínu a ani poblíž žádná osoba nenachází. Mezitím jejich kolegové na lince 158 neustále komunikovali s volajícím. Ten jim vzápětí sdělil, že již nechce skočit z komína, ale jde domů, kde se otráví prášky,“ popsala chování potencionálního sebevraha policejní mluvčí Pavla Tušková.

Při rozhovoru s operátorem volající prozradil své křestní jméno. Vrbenští policisté prokázali, že svůj rajon dobře znají. Okamžitě vytipovali podle jména správnou osobu a vyjeli k místu jejího bydliště. Zde od rodinných příslušníků zjistili, že hledaný muž přišel domů v podnapilém stavu, ale po chvíli opět odešel.

Při rozhovoru se členy rodiny se jim podařilo dále získat informaci, kde by se mohl muž nacházet. Rozjeli se do Mnichova k areálu zemědělské farmy, kde se nachází také výběh s dobytkem a skutečně zde muže objevili. „Muž hlídce sdělil, že chtěl zabít holýma rukama býka, který stále bučí a ruší jej v myšlenkách. Ke svému případnému sebepoškození policistům uvedl, že volal na linku 158 s tím, že chce spáchat sebevraždu, protože je bez práce a cítí se divně,“ popsala další chování zoufalce Tušková.

Při dechové zkoušcemu policisté naměřili 2,36 promile, a proto byl převezen do zdravotnického zařízení v Opavě. Pro místní se jedná o známou firmu, podobné problémy s ním již řešili několikrát.

Sebevraždu hlásil na facebooku

Krnovští policisté museli zasahovat dokonce hned u dvou případů potencionálních sebevrahů. Obavy o svého synovce jim oznámil třiašedesátiletý muž poté, když se dozvěděl, že ten vyhrožoval sebevraždou na internetové sociální síti. Strýc uvedl adresu možného sebevraha a šel policisty očekávat před jeho místo bydliště.

Po příjezdu hlídky na místo muž nejprve na klepání nereagoval, ale později otevřel. Byl z něj cítit alkohol a zkouška podezření potvrdila, hladina se pohybovala téměř na dvou promile. Muž byl pro jistotu svěřen do péče lékařů.

Pila z nešťastné lásky

Další zásah absolvovali na žádost dispečerů rychlé lékařské pomoci. Záchranka vyjížděla k osobě, která se měla intoxikovat léky v kombinaci s alkoholem. Po příjezdu policistů se na místě nacházela mladá žena, která jim uvedla, že léky a alkohol skutečně požila ze žalu, že se rozešla s přítelem.

Touhu spáchat sebevraždu však popřela, chtěla se pouze lépe vyspat. Při dechové zkoušce měla v krvi pouze 0,84 promile alkoholu. Zdravotníci si ji stejně převezli k ošetření do nemocnice.