V Horním Benešově na Masarykově ulici zastavili v neděli 19. července místní policisté sedmatřicetiletého muže za volantem fordu. Doklady nebyl schopen předložit a přiznal, že žádný řidičský průkaz nemá. Navíc z jeho dechu byl cítit alkohol.

„Policisté při dechové zkoušce mu naměřili 1,94 promile a po třiceti minutách byla hodnota již 1,99 promile. Lustrací v evidencích také zjistili, že muž má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel až do března 2014,“ uvedla policejní mluvčí Pavla Tušková.

Muž toho teď má požehnaně na triku, je podezřelý z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky, maření výkonu úředního rozhodnutí a řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění.

Dva devatenáctiletí měli před jízdou trávu

To však nebyl jediný úlovek hornobenešovských policistů. Ti už v pátek stavěli devatenáctiletou řidičku, která si to v renaultu mířila ze Svobodných Heřmanic na Staré Heřminovy.

„Při kontrole policisté zjistili, že je pod vlivem drog a testovací souprava vykázala přítomnost marihuany,“ konstatovala mluvčí Tušková.

Obdobně dopadl i devatenáctiletý řidič v Opelu Astra za obcí Bílčice, kde jej v neděli 19. července zastavili policisté Zkouška na přítomnost návykové látky byla s pozitivním výsledkem a prozradila, že si řidič před cestou dopřál nejen marihuany, ale vzal si i dávku metamfetaminu. V obou případech policisté ženě i muži zadrželi na místě i řidičský průkaz.