Obě zrážky chodců s autem se odehrály v pondělí 8. srpna. Ani v jednom případě se chodcům nic vážného nestalo. Přesto policie hledá svědky i účastníky srážky v Bruntálu i v Rýmařově.

LEHCE VRAZIL DO MLADÉ DÍVKY NA PŘECHODU

V Bruntále se na přechodu pro chodce v Zeyerově ulici doposud neznámé auto střetlo s třináctiletou místní dívkou. Podle jejího vyjádření měla v úmyslu přejít přechod pro chodce ve směru k oplocení místní školky, když od Rýmařovské ulice přijelo modré auto. Dívka si myslela, že ji řidič včas uvidí a před přechodem zastaví. Proto vstoupila na přechod. Řidič začal intenzivně brzdit, ale přesto došlo k mírnému nárazu do levého boku nezletilé. „Po střetu neznámý muž zastavil a dívky se dotazoval, zda je v pořádku a zda není jakkoli zraněna. Když mu sdělila, že jí nic není, tak odejel neznámo kam," popsal základní situaci policejní mluvčí René Černohorský.

Po příchodu domů dívka vyprávěla mamince, co se jí přihodilo, a ta už brala možnost zranění daleko vážněji. Přivolala sanitku a nechala dceru převézt na chirurgickou ambulanci bruntálské nemocnice k lékařskému vyšetření. „Žádné zranění u ní zjištěno nebylo a byla propuštěna domů. Přesto je nutné vše řádně zadokumentovat. Proto bruntálští policisté žádají řidiče neznámého motorového vozidla a případně i další svědky, nechť se dostaví na územního odboru Policie České republiky v Bruntále k podání vysvětlení," vysvětlil Černohorský, proč policie potřebuje vyslechnout také řidiče neznámého modrého auta.

CHODCE V RÝMAŘOVĚ NABRAL ZRCÁTKEM

O pár hodin později v Rýmařově dvacetiletý řidič z Bruntálu projížděl městem po Třídě Hrdinů. Při tom svým autem Ford Transit s označením Česká Pošta neúmyslně zpětným zrcátkem narazil do chodce. „Tento neznámý muž však z místa odešel neznámo kam, aniž by setrval do příjezdu přivolané policejní hlídky nebo se podrobil lékařskému vyšetření. Jeho případné zranění tudíž nebylo prokázáno. Bruntálští policisté potřebují k řádnému zadokumentování situace jeho výpověď a také svědectví dalších přítomných," vysvětil policejní mluvčí René Černohorský, proč v tomto případě hledají zase chodce. Řidič se podrobil dechové zkoušce s negativním výsledkem a škodu na zrcátku vyčíslil na dva tisíce korun. V obou případech lze předpokládat, že újma na zdraví následkem srážky byla pro chodce lehká až zanedbatelná.