V okrese Bruntál došlo v loňském roce ke dvěma vraždám a dvěma pokusům o vraždu. Nedávno měl dohru jeden z velmi smutných příběhů. Mladík byl za vraždu své sestry odsouzen k devíti letům odnětí svobody. Tragický čin se stal v létě v Krnově.  „Prokazuje se léty ověřená pravda, nejnebezpečnějším místem pro život je rodina. Bohužel, rodinní příslušníci jsou nejčastějšími pachateli násilných trestných činů v posledních letech v okrese Bruntál,“ vysvětlil plukovník Jaromír Tkadleček, vedoucí Územního odboru Bruntál Policie České republiky.

V kolonce vražda nakonec skončil i případ nešťastné autonehody, ke které došlo vloni v únoru za Lomnicí u Rýmařova. Pětadvacetiletý řidič Volskwagenu za Lomnicí ve směru na Olomouc vjel přímo do protisměru pod kola nákladního automobilu. Zahynul on i jeho čtyřletá dcera.  Policisté po několika měsících vyšetřování došli k závěru, že muž tímto způsobem spáchal sebevraždu. Přitom ale zabil i svou dcerku, tedy se dopustil vraždy.

K dalšímu pokusu o vraždu došlo loni na jaře v našem okrese opět v rodině. Šestatřicetiletá maminka napadla nožem své dvě děti a poté i sama sebe. Všichni po tomto dvojnásobném pokusu o vraždu a pokusu o sebevraždu skončili v nemocnici, naštěstí nikdo nezemřel.

Vzrostl také počet vykázání z obydlí, v loňském roce se jednalo o sedmnáct případů. Domácí násilí, se kterým je možnost vykázání spojena, nemá sice tak tragický konec, ovšem opět jej na sobě páchají členové blízké rodiny.  „Vykázání z obydlí na deset dní má svá přísná pravidla.

Počet případů domácího násilí, které policisté řeší, se stále pohybuje kolem dvaceti případů ročně,“ přiznala Pavla Tušková, policejní mluvčí. Všichni násilníci byli muži, poslední případ se udál téměř na konci roku.  „Ohroženou osobou byly v sedmi případech manželky. V pěti se jednalo o družku, ve dvou o rodiče a děti. Jeden případ bylo také násilí na bývalé přítelkyni a sourozenci. Nejčastěji domácí násilí v loňském roce řešili policisté na Krnovsku, a to v osmi případech,“ uvedla statistická čísla Tušková. Pak následovalo Rýmařovsko, a to pětkrát. Dva vykázané řešili policisté jak na Bruntálsku, tak na Vrbensku. Domácí násilí loni řešili policisté na Krnovsku, a to v osmi případech, pak následovalo Rýmařovsko, a to pětkrát. Dva vykázané řešili policisté jak na Bruntálsku, tak na Vrbensku.