Rušný víkend krnovských strážníků začal už v pátek odpoledne. Kolem 14 hodin je na pomoc zavolal vrátný z nemocnice, když podnapilý dvaapadesátiletý muž neměl v hotovosti celý doplatek za právě vyzvednuté léky v nemocniční lékárně.

„Léky však nechtěl vrátit. Strážníci muže, který neustále opakoval, že skočí pod vlak nebo z mostu, doprovodili na vyšetření na urgentní příjem, kde lékař rozhodl o jeho převozu do psychiatrické léčebny v Opavě,“ popsala zásah mluvčí strážníků Dita Círová.

Hlídka po té ještě předala iniciály muže lékárnici s poučením, že vzniklou škodu musí řešit občansko-právní cestou.

V sobotu v noci vyrazili strážníci zase na žádost obsluhy herny Sakura. Do provozovny se totiž dostavila žena, která tvrdila, že ji doma škrtil její přítel. Strážníci společně se ženou šli do nedalekého bytu a zjistili, že muž již spí. Po probuzení tvrdil, že o ničem takovém neví. Strážníci proto ženu poučili, aby v případě opětovného napadení přivolala hlídku Policie ČR.

Zkřehlá žena se bála domů

Ani mrazivé počasí nedělní noci nedonutilo vystrašenou sedmapadesátiletou ženu k návratu do bytu a přišla si ke strážníkům pro pomoc. Asi hodinu se však procházela po chodníku před budovou služebny městské policie, a protože nenašla odvahu vejít dovnitř, strážníci ji nakonec oslovili sami.

Ukázalo se, že žena je venku od poledne a bojí se vrátit domů. Strážníkům tvrdila, že ze zdí jednoho z pokojů jejího bytu vystupují obličeje a usilují o její život. Přestože žena působila vyrovnaně a klidně, její strach byl obrovský a strážníci přivolali rychlou záchrannou službu.

Přivolaný lékař ženu vyšetřil a po posouzení stavu rozhodl o jejím převozu na psychiatrickou léčebnu do Opavy.