Neočekávaně zareagoval osmadvacetiletý návštěvník pivnice v Krnově na Opavské ulici na vyřizování svých dluhů. Obsluhující číšník hostovi připočetl k účtu při placení padesát korun, které dlužil z dob své poslední návštěvy.

Osmadvacetiletý muž s podobným řešením nesouhlasil, navíc byl rozkurážněn alkoholem, který ten den už stihl vypít a peníze chtěl ihned zpět. „Nejprve číšníkovi obviněný pohrozil, že pokud mu peníze nevrátí, tak ztropí výtržnost,“ upřesnila policejní mluvčí Pavla Tušková. Poškozený číšník na vyhrožování nechtěl přistoupit a peníze vracet nemínil.

„Obviněný vytáhl ukrytou samonabíjecí expanzní pistoli. Ústím hlavně namířil poškozenému na prsa a natáhl kohoutek,“ popsala Tušková další průběh incidentu.

Číšník se lekl toho, jak by mohl spor dopadnou a zvolil raději útěk. Schoval se ve vedlejších prostorách a začal volat o pomoc. Povedený host restauraci nakonec opustil a pistoli po cestě schoval. Krnovští policisté pachatele do čtvrt hodiny později polapili. Ihned u něj provedli dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu. Ukázalo se, že má pistolník dokonce 2,87 promile.

„Vzhledem k jeho chování, kdy ohrožoval jak život svůj, tak život a zdraví jiných osob, byl převezen na záchytnou stanici k vystřízlivění,“ dodala Tušková. Zbraň, kterou obsluhujícího ohrožoval, našli policisté schovanou ve křoví. Pachatel teď čelí trestnímu stíhání pro zločin vydírání.