Policisté v neděli 5. října pronásledovali u Města Albrechtic dvaatřicetiletého šoféra Škody 120 a jeho o osm let mladší komplicku. Prchající dvojice daleko neujela, jejich auto havarovalo na rovnémúseku.

Místní muž nejenže řídil bez řidičského oprávnění, na svědomí má i další trestnou činnost. Zlodějkou je i jeho spolujezdkyně z Ostravy, která v době zatčení byla ještě pod vlivem heroinu. Kradla o víkendu v hypermarketu na Revoluční ulici v Krnově.

Jedné z nakupujících vybrala z kabelky peněženku se sedmi sty korunami a platební kartu. „Následně oba odjeli do Města Albrechtic, kde odcizila z prodejní místnosti čerpací stanice model auta,“ sdělila policejní mluvčí Pavla Tušková.

Muž jí mezitím zdatně sekundoval, z odstaveného nákladního vozu tam uzmul mobilní telefon a navigaci. Z ukradených věcí se povedený páreček dlouho neradoval, po automobilové honičce a havárii padli oba do rukou zákona. Lup žena po dopravní nehodě dovedně ukryla. Nepřišel na něj ani ošetřující zdravotnický personál.

„Podezřelá jej následně při eskortě na služebnu uschovala pod dečku na podlahu služebního vozidla, kde jej policisté nalezli,“ řekla Pavla Tušková. Ženu strážci zákona obvinili z krádeže, neoprávněného držení platební karty a podílnictví. Muže z řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a krádeže.