Výjimečný trest mu senáty uložily kvůli nevídané brutalitě, přihlédly také k tomu, že Quaiser byl již jednou za vraždu trestán. Před časem připravil o život svého syna. Tehdy dostal deset let. Podle Quaisera krajský ani vrchní soud neprovedly všechny jím navrhované důkazy. Důchodce mimo jiné požadoval vyšetření na detektoru lži, snažil se také docílit toho, aby soudy souhlasily s grafologickými posudky. Domáhal se i nového psychologického posudku. Nejvyšší soud ale Quaiserovo dovolání zamítl.

„Nejvyšší soud jako soud dovolací není obecnou třetí instancí, určenou ke komplexnímu přezkumu napadených rozhodnutí. Dovolací soud je na podkladě zákonného zmocnění oprávněn přezkoumávat napadená rozhodnutí jen z důvodů taxativně vymezených. Proto dovolání obviněného odmítl,“ konstatoval na internetových stránkách Nejvyššího soudu v Brně předseda senátu Michal Mikláš.

K činu došlo v listopadu loňského roku v zahradním domku v Osoblaze na Krnovsku, ve kterém Quaiser bydlel. V místní restauraci potkal ženu, kterou pozval k sobě domů. V návalu vzteku ji později začal bít násadou, a když dřevo zlomil, bodl ji částí s ulomeným hrotem. Způsobil jí četná devastující poranění hlavy i dalších částí těla. Poté si vzal kuchyňský nůž a zasadil jí třiatřicet ran do celého těla. Některé z nich pronikly až dvanáct centimetrů hluboko do dutiny hrudní a břišní. Čepel zasáhla i srdce. Smrt nastala prakticky okamžitě.

Quaiser vinu popřel. Prý v chatce usnul. Po probuzení zjistil, že žena leží v kaluži krve. Jak se to stalo, prý neví. Při hlavním líčení před Krajským soudem v Ostravě dokonce tvrdil, že se ve vazební cele během holotropního dýchání přivedl do tranzu, v němž zahlédl tvář vraha. „Viděl jsem ho jasně. Byl to můj soused,“ řekl Quaiser. Ani jeden ze soudů však této obhajobě neuvěřil.

Quaiser může po odpykání dvou třetin trestu požádat o podmíněné propuštění na svobodu. Vzhledem k tomu, že jde o nenapravitelného násilníka, je nepravděpodobné, že mu soud vyhoví. To znamená, že by žalář opustil až v době, kdy mu potáhne na devadesátku