Jednoho ze zločinů se měl muž z Bruntálska dopustit 19. března večer ve společné chodbě panelového domu na Okružní ulici v Bruntále.

Na začátku byla hádka s o sedm let mladším soupeřem. Poté ale již začal rozdávat dobře mířené rány. „Udeřil ho do obličeje a tímto útokem mu způsobil zhmoždění hlavy a zápěstí, pohmoždění levé tváře a nosu s krvácením. Po ošetření si tato zranění u mladíka vyžádala dobu léčení do 31. dubna,“ řekla mluvčí bruntálských policistů Lucie Zgarbová.

Nezůstalo však pouze u jednoho napadení. Útok zopakoval 26. března na chodníku Revoluční ulice před prodejnou elektro. „Zde opět úmyslně nečekaně fyzicky napadl stejného mladíka, který šel právě z nemocnice. Obviněný ho udeřil pěstí do obličeje a v přímém důsledku tohoto útoku mu způsobil tržně zhmožděnou ránu rtu a pohmoždění levé tváře,“ uvedla Lucie Zgarbová. Mladík musel opět zpátky do nemocnice na chirurgickou ambulanci.

„Při vyšetřování těchto incidentů policisté zjistili, že obviněný měl tohoto mladíka v minulosti napadnout ještě i v prosinci roku 2006, když ho potkal na Jesenické ulici,“ vzpomněla Lucie Zgarbová. Všechna napadení měla jeden společný motiv. K pozvednutí ruky proti bližnímu vedlo zoufalého násilníka partnerství soupeře s jeho bývalou přítelkyní. S tou povil v minulosti i dítě. „Měl mladíkovi vyhrožovat, že pokud se k jeho dítěti přiblíží, zabije ho. Okolnosti případu jsou dále v šetření na Službě kriminální policie a vyšetřování v Bruntále,“ dodala mluvčí.