Upozornění na podivného muže uhnízděného ve sklepě přijali strážníci ve čtvrtek 9. října před polednem. Vetřelec dole fetoval. K tomu nepříčetně pobíhal suterénem, otevíral hasicí přístroje a křičel, že je žízniv. „Strážníci ve sklepě zastihli sedmačtyřicetiletého muže z Opavy, jenž skutečně fetoval a v kapse měl žárovky a uzávěry vody, které demontoval,“ řekla mluvčí krnovské radnice Dita Círová. Městským policistům tvrdil, že právě uprchnul z opavské psychiatrické léčebny. To ale lékaři nepotvrdili. Muže si převzali státní policisté.

Nadávky místo jízdenky

Agresivní podnapilá žena odmítla předložit jízdenku ve vlaku jedoucím od Olomouce do Krnova. Když napadla průvodčí, přišla chvíle pro krnovské strážníky. Ve středu 8. října kolem páté hodiny ráno už ji vyhlíželi na peroně krnovského hlavního nádraží. „Protože jim nechtěla prozradit svou totožnost, převezli ji na služebnu Policie ČR, kde po hodině přemlouvání konečně sdělila, jak se jmenuje a kde bydlí,“ uvedla Dita Círová. Šlo o jednačtyřicetiletou ženu z Opavské ulice v Krnově.

Do zadku jej kousnul pes

Rozervaných kalhot se místo slov díků dočkal v pátek 10. října před půl čtvrtou odpoledne devětačtyřicetiletý muž na Mánesově ulici. Pokousal jej pes ženy, se kterou popíjel alkohol. „Ve chvíli, kdy žena vlivem podnapilosti upadla na zem a muž ji zvedal, jej pes kousl do zadní části těla,“ vysvětlila nehodu Dita Círová. Kousnutý odmítl ošetření tvrzením, že je s pejskem i jeho majitelkou kamarád.

Vadí jim motorkáři v průmyslové zóně

Vyděšené zaměstnance firmy IVG Colbachini CZ ohrožují a občas i obtěžují motorkáři, kteří si chtějí vyzkoušet svou zručnost v málo frekventované průmyslové zóně. Na motorkáře si chtěli posvítit strážníci, když jim z Colbachini oznámili, že jezdí velmi rychle, a to i tam, kde je zákaz vjezdu. Strážníci zde ale nikoho nenachytali.