Kromě toho, že prodával tvrdé drogy, spáchal i další nezákonnosti. „Policejní komisař zahájil 20. ledna trestní stíhání dvaatřicetiletého muže z Úvalna pro trestné činy nepovolená výroba a držení omamných a psychotropních látek a jedů, maření výkonu úředního rozhodnutí, opilství a řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění. Skutků se dle obvinění dopustil v několika případech,“ řekla Ivana Křištofová z bruntálské policie.

Jak jsme informovali ZDE, přestože mu rozsudek Okresního soudu v Bruntále zakazoval řízení, vyjel v pondělí 19. ledna za volantem automobilu BMW po ulicích Opavská, Roosweltova a Albrechtická v Krnově. Ještě předtím tvrdil v Úvalně hlídce pohraniční policie, že řídí jeho spolujezdkyně. Byla to však lež. Řídit nesmí podle dřívějšího soudního verdiktu až do 10. září 2012. Soud mu zakázal řízení kvůli jeho jízdám pod vlivem návykových látek. Zatkli jej v pondělí v 16.15 hodin na ulici 9. května v Krnově. Následná orientační zkouška na přítomnost návykových látek měla pozitivní výsledek.

„Muž se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve a moči,“ uvedla Ivana Křištofová. V 18.20 hodin už seděl v policejní cele. O dva dny později jej eskorta přepravila na základě vazby, udělené bruntálským okresním soudem, do vazební věznice v Ostravě.