Dětem kupoval Jiří Ludwig na přelomu letních prázdnin a nového školního roku víno a vodku hned třikrát, proto musel jako obžalovaný k bruntálskému soudu. Ludwiga před soudkyni dopravila eskorta z věznice v Jiřicích, kde si odpykává osmiměsíční trest za neplacení výživného. Krkavčího otce odsoudili v Bruntále, kde proti němu zahájila státní zástupkyně Alena Pavláková ve středu 8. prosince další hlavní líčení. Tentokrát obžalovala Ludwiga z přečinu podání alkoholu dítěti.

Líčení skončilo už za několik desítek minut. Soudkyně Jana Janečková hříšníkovi přidala k jeho osmiměsíčnímu trestu další tři měsíce ve vězení s ostrahou. „Obžalovaný se doznal, což bylo v souladu s výpověďmi obou dětí,“ konstatovala po vynesení rozsudku soudkyně Janečková. Ludwigovi hrozil až roční trest, ale právě přiznání mu výrazně polehčovalo. Rozsudek se stal ihned pravomocným, obžalovaný i státní zástupkyně se vzdali práva na odvolání.

Nevěděl, že je dívka nemocná

Koupě alkoholického pití dětem přitom mohla skončit tragicky. Poprvé koupil Jiří Ludwig půllitr vodky školačce 21. srpna před polednem. Bylo to den před šestnáctými narozeninami dívky, která je chtěla kořalkou oslavit se svými kamarády. Destilát by jí neprodali, proto se stokorunou v ruce oslovila Ludwiga, aby jí pitivo koupil, a drobné ať si nechá. „Je to pravda, ta děcka mě o to požádala, byl jsem v nouzi,“ přiznal se později policistům Jiří Ludwig.

Patnáctiletá dívenka se s vodkou a kamarády vydala k rybníčkům za sklárnami, kde popíjeli do chvíle, než se jí udělalo šoufl. Bolelo ji břicho, dostávala křeče do rukou a nohou. Přitom později doznala, že vodka jí ani nechutnala. O zdraví a život dívky se postarali až záchranáři, kteří silně opilou pacientku transportovali do krnovské nemocnice, kde strávila dva dny.

Když Jiří Ludwig alkohol omladině kupoval, netušil, že dívka trpí latentní tetanií. Alkohol by pít neměla vůbec, právě on v kombinaci s nemocí působí svalové křeče. Jelikož lékaři dívku i její matku poučili o rizicích alkoholu, nedbala. Její počínání označili jako sebepoškozování.

Po vodce to bylo víno a likér

Podruhé Ludwiga požádal o koupi litru červeného vína teprve dvanáctiletý hoch.Po začátku školního roku vínem slavil babí léto. Ludwiga znal jako bývalého kuchaře a bezdomovce, který po lidech poptává alkohol, kuřivo nebo drobné.

Víno Ludwig opět ochotně koupil, stačilo, aby mu trošku odlili. S krabicí vína děti zašly na zahrádku za zastávku. Partičku dětí rozprášili policisté, kteří dvanáctiletému chlapci naměřili v těle 0,88 promile alkoholu. Byla u toho i dívka trpící latentní tetánií, ta v sobě měla 0,37 promile.

Potřetí koupil té samé dívce láhev vaječného likéru. Dívka tvrdila, že si jej nechala z obchodu donést pro svou maminku. Za tuzér, který dala Jiřímu Ludwigovi. Likér poté skutečně dívka mamince dala. Ani tak ale neměl Ludwig alkohol nedospělé dívce poskytnout.