Poslední říjnový den si tenhle výlupek chtěl dopomoci k pár korunám za staré železo.

V Bruntále u jedné firmy v ulici U Stadionu ukradl starou železnou skříňku z bývalého elektrického rozvaděče v hodnotě padesáti korun. A dalo mu to pořádnou práci, skříňku musel muž odsekat sekerou. Měl však smůlu, při odchodu z objektu ho kontrolovala tříčlenná hlídka městských strážníků.

Jejich výzvy k prokázání totožnosti neuposlechl a chtěl odejít. Nakonec vytáhnul

z mikiny železnou sekeru, zvedl ji nad hlavu a se slovy, že je zabije, vykročil proti strážníkům. Jeden z nich vytáhl služební zbraň. A došlo na slovní vyjednávání. „Po chvíli se jednomu ze strážníků podařilo dostat se za agresivního muže a za pomoci donucovacích prostředků ho následně zpacifikovat. Nasadili mu pouta a přivolali policisty, kteří muže zadrželi,“ popsala další průběh policejní mluvčí Pavla Tušková.

Muž měl při dechové zkoušce 1,29 promile a putoval do policejní cely. Následující den si vysloužil obvinění z násilí proti úřední osobě a z krádeže. A to přesto, že šlo o kus šrotu za padesát korun. „Odcizení železné skříňky je kvalifikováno jako trestný čin proto, že muž byl v minulosti za majetkovou trestnou činnost již několikrát odsouzen. Muži hrozí trest odnětí svobody až do výše šesti let. Na státní zastupitelství jsme podali podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby,“ uzavřela případ Pavla Tušková.