Na místě zasahovala posádka záchranářů, pobodaného muže se jim ale nepodařilo zachránit. „Stav pacienta byl v okamžiku příjezdu posádky rychlé lékařské pomoci velmi vážný a rychle se zhoršoval. Záchranáři zahájili resuscitaci, která však nevedla k úspěchu. Muž svému zranění na místě podlehl," popsal situaci mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Případ vyšetřuje krajská policie. „Moravskoslezští policisté sdělili dvaašedesátiletému muži obvinění z trestného činu vraždy," uvedla policejní mluvčí Lenka Sikorová.

K incidentu došlo v bytě. „Muž během silvestrovského večera po slovní a fyzické rozepři nožem napadl muže, kterému způsobil bodnořezné poranění. Pětatřicetiletý muž i přes okamžitou lékařskou pomoc na místě způsobeným poraněním podlehl. Obviněný je nyní vazebně stíhán a v případě prokázání viny mu za trestný čin vraždy hrozí až 18 let za mřížemi," doplnila policejní mluvčí.

Jedná se o druhý zločin tohoto typu v našem okrese za loňský rok. V polovině listopadu byl pobodán muž v Krnově v Opavské ulici poblíž provozovny s tureckým kebabem. Zranění ale nebylo tak závažné, krvácející muž si došel sám pro pomoc.

Policie případ řeší jako pokus o vraždu. „Obvinili jsme pětačtyřicetiletého muže cizí státní příslušnosti, a to za trestný čin vražda ve stádiu pokusu.

Obviněnému hrozí za tento skutek v případě prokázání viny až dvacetiletý pobyt za mřížemi. Muž je v tuto chvíli stíhán vazebně," odpověděla na dotaz Deníku, jak se vyšetřování krnovského případu vyvíjí, Lenka Sikorová.

Gabriela Mathiasová