Ve svém bytě měl s první z tehdy čtrnáctiletých osahávat, vysvlékat, líbat a nakonec s ní i souložit vloni 11. května večer. „Přestože si byl vědom věku jmenované, vykonal soulož s dítětem mladším patnácti let a spáchal tak zločin pohlavního zneužití,“ řekl v žalobě státní zástupce Marek Stach. Doplnil, že i kdyby šlo o soulož dobrovolnou, nic to nemění na podstatě mravnostního trestného činu.

Chtěli jsme to oba dva

Dívenka vloni 11. května hlídala Břetislavovi děti, které má svěřeny v péči. „Měla jsem s ním pohlavní styk. Prostě se to nějak seběhlo. Chtěli jsme to oba dva,“ vypověděla u soudu poškozená dívka. Zároveň žákyně osmé třídy zvláštní školy přiznala, že s Břetislavem před souloží popila krapet vína. „Věděl, kolik mi je let. Myslím, že tento pohlavní styk byl náš první a jediný,“ uvedla dívka. Břetislav tentokrát neoponoval.

„To přiznávám, to se stalo. To jsem věděl, že jí není patnáct, šlo o dobrovolný pohlavní styk,“ nebránil se žalobě Břetislav. Poškozená dívka u soudu tvrdila, že se jí prý svěřila také stejně stará kamarádka s tím, že s obžalovaným též souložila. mělo to být v listopadu 2009, přitom dosáhla věku patnácti let až vloni 15. března. „Nevěřila jsem jí,“ doplnila dívka.

Další zneužití odmítl

Žaloba viní Břetislava také z pohlavního zneužití druhé dívky, ke kterému se měl uchýlit předloni v listopadu. Dívce bylo patnáct let až vloni 4. června. I tentokrát šlo o školačku ze sousedství. Do bytu Břetislava měla přijít se svým přítelem na oslavu.

Všechno se mělo seběhnout poté, co přítel školačky odešel a Břetislav dal spát děti. „Dali jsem si taky pár skleniček, přítel odešel. Seděli jsme a poslouchali hudbu. Dali jsme děti spát a Břetislav si lehl v dětském pokojíčku do postele vedle mě,“ popisovala dívka.

I tato dívka tvrdila, že s Břetislavem souložila a že šlo o dobrovolný pohlavní styk. „Nikdo o tom ze začátku nevěděl,“ uvedla dívka. Provalit se všechno mělo až později, kdy na problém upozornil matku děvčete sousedka. „Sousedka prozradila, že dcera spala u Břetislava. Ještě byla pod vlivem alkoholu, když jsem pro ni ráno zašla. Zbila jsem ji,“ vzpomínala na uvedený den matka. Přítel dívky prý dost vyváděl, když na nevěru své malé partnerky přišel.

Obžalovaný Břetislav odmítl, že by s dívkou cokoliv měl. „Není to pravda, to se nestalo. Jestli se mi nemstí Cikáni, nevím,“ uvažoval Břetislav, jehož dřívější partnerka pocházela právě z romského prostředí. Tvrdil, že na oslavu dívka skutečně přišla, ale poté spořádaně odešla i s přítelem. Tvrdil, že svědky navedla ke lži jeho bývalá partnerka, aby přišel o malinké děti, které má svěřeny do péče.

Soud bude musel vyslechnout i další svědky, aby mohl v případu rozhodnout. Přijít by měla kamarádka druhé z dívek, která měla být přítomna na listopadové oslavě u Břetislava. Také sousedka, která na údajně pohlavní zneužití upozornila, má svým svědectvím pomoct soudu případ rozplést. Je možné, že ještě státní zástupce nebo obžalovaný navrhnou případné další důkazy.

Jednání odročil soudce Lumír Čablík na červen.