Poškozenou osmdesátiletou ženu kontaktoval po telefonu muž, který se představil jako její vnuk Vláďa. Vymyslel si příběh o tom, že potřebuje osmdesát tisíc korun, aby si mohl koupit auto, a snažil se od seniorky peníze získat.

Žena v dobré víře, že se jedná o vnuka, řekla, že doma žádné peníze nemá. Pachatel tedy popřemýšlel a za chvíli zavolal znovu. Tentokrát šel s obnosem dolů. Potřeboval už jen čtyřicet tisíc, druhou půlku si prý mezitím sehnal jinde. Poškozená mu opět odpověděla, že doma skutečně žádnou, natož tak velkou finanční hotovost nemá.

Muž tedy nemeškal a oznámil jí, že objednal taxi, které už čeká venku. Důvěřivá žena tedy odjela do finančního ústavu, požadovaných čtyřicet tisíc skutečně vybrala a vrátila se taxíkem domů. Po dalším telefonu, kdy pachatel kontroloval, jestli už peníze vybrala, je předala jinému muži, který čekal před domem. Údajně se mělo jednat o vnukova kamaráda. Muž vypadal přibližně na pětadvacet let, měl tmavší pleť a světlé vlasy. Postavou byl spíše menší.

V souvislosti s tímto případem evidují policisté několik dalších, výrazně si podobných oznámení od občanů. Lidem měl někdo volat a ptát se jich na jejich finanční situaci či se vydávat za příslušníka rodiny a chtít peníze.

Policisté tedy opět důrazně apelují na lidi, aby byli v podobných případech velmi obezřetní. „Varujeme občany, aby rozhodně nepředávali peníze nikomu zprostředkovaně, přes třetí osobu,“ dodala bruntálská policejní mluvčí Pavla Tušková.