Podle žaloby měli v úmyslu společně po vzájemné domluvě se obohatit, zmocnit se motorového vozidla Man, napoprvé neúspěšně 23. ledna 2007 u objektu pily v Krákořicích u Šternberku. Pavel měl obstarat k tahači s návěsem s hydraulickou rukou Jiřímu klíče. Automobil důvěrně znal, sám s ním jezdil u svého obchodního partnera. Vloupání ale nevyšlo, Man poškodili zaměstnanci a proto nebyl ten den pojízdný.

Den nato již čin měla dvojice dokonat, a to u fabriky Katr v Janovicích u Rýmařova, kam jej firma vlastnící Man přemístila k opravě. Vůz za celkem 1 037 680 korun měli za pomoci třetí osoby nastartovat a odjet s ním na Slovensko. Poškozená majitelka vlastnické firmy Ivana Č. nyní trvá na plné náhradě škody.

„Nikdy nedošlo k žádné dohodě se spoluobžalovaným. Ten po mě chtěl jen převoz vozu na Slovensko. Ani jednou jsem se nevloupal do auta, po jeho převozu jsem vrátil klíčky Pavlovi. Nikdy nikam jsem jej neprodal, nic jsem nikdy neukradl,“ řekl u soudu obžalovaný Jiří. Ten byl vymahačem leasingové firmy, která vymáhala po Pavlovi dluhy. Věřiteli však Pavel neplatil požadovanou výši splátek. „Pořád jen sliboval narovnání pohledávek a zaplacení dluhu. Řekl jsem mu, že ze mě dělá blbce, že už začneme jednat jinak. On měl i strach, že ho zavřou,“ vypověděl dříve policistům Jiří.

Ten tvrdí, že krádež vozu zosnoval právě Pavel, přičemž Jiří sám nic netušil. Pavel ale tvrdí pravý opak: „Žádné auto jsem Jiřímu nenabízel, ani klíče jsem mu nepředal. V den krádeže jsem s ním nebyl.“ Své dluhy prý leasingovce splácel. Část peněz posílal poštou. Na otázku soudu, jaké má na předávky potvrzení, odpověděl: „Já si to píšu do deníčku.“

Klíče od vozu prý od majitelky Ivany 23. ledna 2007 vyzvedl. Bylo to na popud zaměstnance, který na Manu poškodil brzdy. Údajně mu je ponechal položené na nárazník či kolo. Jak to bylo, už ale přesně neví. Oba muži se vzájemně obviňují ze lži. Odročená kauza ještě pokračuje a o jejím vývoji vás budeme i nadále informovat.