Kubík vody se v Krnově prodává přibližně za dvacet korun. Čtyři místní podvodníci za stejnou cenu prodávali litr této tekutiny. Vydávali ji ovšem za naftu. Tisíce litrů vody lehce naftou naředili, asi jen tak pro vůni, a podařilo se jim ji prodat několika zákazníkům. „Místo pohonné hmoty si poškození zakoupili vodu, která byla naředěna malým množstvím motorové nafty. Prozatím policisté mají zadokumentováno osm případů, ale není vyloučeno, že poškozených je daleko více, a to i z jiných měst,“ potvrdila policejní mluvčí Pavla Tušková.

Minulý týden krnovští kriminalisté za pomoci pořádkové policie podvodné kvarteto ve věku od dvaadvaceti do čtyřiceti let zadrželi. Policejní komisař okamžitě zahájil jejich trestní stíhání pro přečin podvodu ve formě spolupachatelství. Další trest je čeká i jen za „pouhý“ pokus o podvod.

Partička svůj fígl zkoušela realizovat od října loňského roku až do letošního února. „V šesti případech v Krnově prodali osm tisíc litrů tekutiny, kterou vydávali za motorovou naftu. V jednom případě měli přislíbit poškozenému dodání tří tisíc litrů nafty, vyinkasovali šedesát tisíc korun, ale zboží nedodali,“ pokračovala v popisu obchodních praktik Tušková.

Velké štěstí měl kupec z Bruntálu. I jemu se snažili dodat dva tisíce litrů drahé vody s vůní nafty. Při překládce barelů však poškozený poznal, že něco není v pořádku, a tak od koupě odstoupil.

Smůlu však měl jiný podvedený, ten si tuto naftu nalil do nádrže auta, daleko však nedojel a motor mohl odepsat. „Pohonnou hmotu prodávali v plastových barelech o obsahu tisíc litrů. Způsobená škoda činí celkem 225 tisíc korun,“ uzavřela Tušková. Peníze si obvinění, kteří byli bez práce, rozdělili a použili pro svou potřebu. Trestní stíhání všech je vedeno vazebně a hrozí jim odnětí svobody až do výše pěti let.