Skupinka mužů z Krnova ve věkovém rozmezí devatenáct až čtyřiapadesát let si letos v květnu sehnala semena rostliny Cannabis sativa. Rostliny si začali předpěstovávat ve svých domovech. Jeden z povedených pěstitelů pak kytky nařízkoval. V červnu ve svém plánu pokročili.

Domluvili se s nejstarším z obviněných, čtyřiapadesátiletým mužem, na tom, že si k dalšímu dopěstování půjčí skleník na jeho zahrádce v Krnově. Rostliny sem zasadili a všichni čtyři se o kytky až do zásahu policistů vzorně starali. Na svou obranu pak tři z mužů tvrdili, že rostliny pěstují pouze pro vlastní potřebu, a čtvrtý z nich uvedl, že je pěstuje pro zdravotní účely.

„Zajištěná rostlinná hmota bude zaslána k odbornému zkoumání,“ dodala bruntálská policejní mluvčí Pavla Tušková. Ve stejný den, kdy muže policisté odhalili, jim sdělili obvinění z přečinu nedovoleného pěstování rostlin, které obsahují omamnou nebo psychotropní látku, ve formě spolupachatelství. „Obviněným hrozí trest odnětí svobody až do výše tří let,“ uzavřela Tušková.