Obviněný muž vnikl na pozemek rodinného domu. Obydlí, které si muž vyhlédl pro vyloupení, se nacházelo na ulici Pod Tratí v Bruntále. Když se muž dostal na dřevěný přístřešek domu,zahlédl jej přes okno z toalety jeden z obyvatel domu. Díky okamžitému zavolání na policii a rychlému příjezdu policejní hlídky se podařilo nezvaného zloděje na místě zadržet.

Během vyšetřování se obviněnému podařila prokázat účast a spoluúčast na dalších dvou vloupáních do rodinných domů. Nyní se policie snaží odhalit další osobu nebo osoby, které s tímto zlodějem chodily krást. „Obviněný se měl podílet na vniknutí do dvou rodinných domů. V prvním případě se jednalo o dům v obci Dětřichov nad Bystřicí. Zde došlo po rozbití okenní výplně k vniknutí do objektu rodinného domu a odcizení finanční hotovosti ve výši dvanáct set korun.

Ve druhém případě, opět na základě společné dohody s dosud neznámou osobou či osobami, vnikl po rozbití skleněné výplně okna do rodinného domu. Tentokrát se jednalo o objekt v obci Dvorce. Po jejich nezvané návštěvě přišla majitelka o videokameru, digitální fotoaparát a několik kusů zlatých šperků. Vše v celkové hodnotě okolo čtyřiceti tisíc korun," doplnila informace policejní mluvčí Ivana Křištofová. Zadržený muž skončil v policejní cele. Na základě rozhodnutí soudu byl eskortován a umístěn ve vazební věznici. V současné době provádí kriminalisté další vyšetřovánív souvislosti s osobou obviněného a jeho možnou spojitostí s dalšími případy vniknutí do objektů v našem regionu. (doh)