Podle obžaloby vloni 23. srpna mezi 15. a 16. hodinou znásilnil Stanislav Smékal zdravotně hendikepovanou školačku poté, co s ní v domě na třídě Hrdinů v Rýmařově zůstal sám. Postupně z ní sundal tepláky, triko i kalhotky a sám odhalen ji osahával na hrudi, třel jí pohlavním údem o přirození, přičemž jí osahával přirození i zadeček. Možná si tak deviant dal dodatečný dárek k narozeninám, které oslavil den před událostí, 22. srpna.

Stanislava Smékala poznala zneužitá dívenka přes kamarádku, s jejíž matkou žije. Do rodiny chodila ráda, dívali se společně na pohádky, které tak ráda sledovávala. Obžalovanému říkala strejdo, sama prý za ním chodila na návštěvy do kumbálu. V domě zůstala v den události i po odchodu kamarádky a její matky.

„Zabouchala na dveře a chtěla pustit filmy na počítači. Kdybych ji nevpustil, sedla by si na zem a plakala,“ řekl soudu Stanislav Smékal. O zneužití nevlastním otcem své kamarádky promluvila prostřednictvím panenek, mužské a ženské. Policisté přizpůsobili výslech jejímu postižení. Na panence ukázala, jak jí Stanislav Smékal mačkal bříško, sahal na prsa a přirozením se jí třel o intimní místa. Když jí sahal mezi nohy, měla zneužitá dívka zavřené oči. Během aktu ji neustále líbal.

Když se pro dcerku vydala k sousedům maminka, pojala podezření, že něco není v pořádku. Kumbál obývaný Stanislavem Smékalem dlouho nikdo neotvíral, nereagoval na bouchání a zvonění. Zevnitř se podle svědků ozývalo šeptání. Přispěchala i Smékalova družka a volala: „Taťko, otevři.“ Poté, co se dveře konečně otevřely, vyšla zneužitá dívka a křečovitě se chytila mámy. Byla zamlklá, plakala a nakonec matce svěřila, že na ní strejda sahal.
O nedobrovolném sexuálním prožitku svědčily i ušpiněné kalhotky, na která matka natrefila při večerním koupání dcery.

Smékal: Ani jsem se jí nedotkul!

Znásilnění dívky Stanislav Smékal rezolutně popřel. Sledovali prý pouze animace a krátké filmy na počítači a on sám se malé slečny ani nedotknul. „Vysvléct ji i sebe, to není pravda. Nedotýkal se jí vůbec. Snad ji někdo k takové výpovědi motivoval,“ spekuloval Stanislav Smékal. Žádným neviňátkem obžalovaný Smékal není, za pohlavní zneužívání jej soudili již dříve.

Sexuálně ublížit měl zhruba před sedmi lety devítileté dceři své dřívější manželky. Tehdy prošel i ambulantní sexuální léčbou, která ale jak vidno, nebyla příliš platná. K nynějšímu profilu obžalovaného se mají na sklonku června vyjádřit znalci. Poté, co soud vyslechne i osobní asistentku postiženého děvčete, mohl by padnout i rozsudek.