Výtečníky ve věku devatenáct a jednadvacet let zatkli jen chvíli po posledním vloupání do rekreační chaty v Krasově krnovští policisté spolu s psovodem a služebním psem Yagem. Oba stíhají za krádež a porušování domovní svobody.

„Po výslechu byli propuštěni na svobodu. Svého jednání se dopouštěli ještě se dvěma pachateli, po kterých je vyhlášeno celostátní pátrání,“ doplnila policejní mluvčí Pavla Tušková.

Začínající kriminálníci se dostali do policejní pasti 18. října, když předtím vynosili z chaty v Krasově satelitní přijímač, dva DVD přehrávače, akumulační vrtačku, elektrickou brusku, napařovací žehličku, elektronický terč se šipkami, přikrývky, deku, různý alkohol, kytaru a horské jízdní kolo.

„Dále se měli v době od 17. do 18. října dopustit také vloupání do vlakové stanice v Miloticích nad Opavou,“ konstatovala Pavla Tušková. Tam vysklili přepážku do místnosti osobní pokladny, otvorem protáhli ruku a zpod přepážky vytáhli zásuvku s penězi. „Po vytažení jim spadla zásuvka i s penězi na zem. Na ty nedosáhli a tak odcizili různé písemnosti,“ informovala Pavla Tušková.

K tomu opět v Krasově a dále v Široké Nivě malí nenasytové ukradli jízdní kola. „V jednom případě ho měla majitelka v Krasově opřené o zábradlí před obchodem, v Široké Nivě ho vzali z chodby domu,“ popsala mluvčí. Dohromady naškodili za krátkou dobu hříšníci za téměř pětačtyřicet tisíc korun.