„V průběhu letošního března začali tím, že nejprve demontovali a odcizili pneumatiky na zaparkovaném favoritu,“ nastínila, co mají mimo jiné mladíci na svědomí, bruntálská policejní mluvčí Pavla Tušková. Tím ale jejich nájezd nekončil. Pokračovali ještě k Opelu, který nebyl zajištěný, a ukradli z něj tři pneumatiky i s disky.

Několik dní si dali pauzu a pak zase vyrazili do ulic dělat neplechu. „Násilně vnikli do budovy v areálu bývalého statku, kde vzali vrtačku, autobaterii, pět litrů benzinu a klíče od vozidla Hyundai,“ pokračovala mluvčí Tušková.

Do auta nalili kradený benzin, aby náhodou nemuseli investovat ze svého, a vyrazili na výlet. Několik následujících dní se v autě vesele vozili. Pak asi usoudili, že by neměli pokoušet štěstí a snažili se ho co nejrychleji zbavit. „Vozidlo pak prodali do Krnova, kde ho vypátrali místní policisté,“ řekla policejní mluvčí.

Pak se dvojice rozdělila a jeden mladík, pro policisty stará známá firma, recidivista, řádil dál. Okradl například svého pětatřicetiletého známého o deset tisíc korun. Peníze z kradeného auta už asi docházely, a tak potřeboval na útratu další peněžní dotaci.

Policisté také zjistili, že si nelámal hlavu ani s tím, že má soudem uložený zákaz řízení. „Bylo mu sděleno podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ doplnila mluvčí Tušková. Krom tohoto podezření má spolu se svým kumpánem na triku i další, a to za krádež a neoprávněné užívání cizí věci. Část věcí, které párek zlodějů ukradl a nestihl je ještě prodat, zajistili policisté.