Případ se měl odehrát v sobotu 12. května v brzkých ranních hodinách v Bruntále. Sedmadvacetiletý muž doprovázel domů pětatřicetiletou ženu. Ta s doprovodem souhlasila, ale jistě by vše vrátila zpět, kdyby věděla, co ji za chvíli čeká. Z muže se vyklubal pořádný násilník a hulvát. Jakmile přišli k domu, kde žena bydlela, začal dotírat.

„Po otevření vstupních dveří do panelového domu se dožadoval pohlavního styku, čemuž se poškozená ubránila," prozradila policejní mluvčí Pavla Tušková, k čemu u dveří došlo. Žena muži řekla, ať odejde, ale ten zjevně nechtěl odejít s prázdnou.

Jak kolem ní procházel, tak jí po krátkém přetahování ukradl kabelku a utekl. Žena se ho snažila pronásledovat, ale po chvíli se jí ztratil.

Mohla být ráda, že se jí nic nestalo, přišla jen o kabelku s peněženkou, kde bylo 450 korun, doklady, mobilní telefon a jiné osobní věci. Žena neváhala a případ oznámila policistům. Ti brzy odhalili pachatele, minulé pondělí jej zadrželi a posadili do cely. O den později jej obvinili ze znásilnění a loupeže. Nyní už je muž opět na svobodě, hrozí mu odnětí svobody až na deset let.