Rodina od státu nezákonně inkasovala téměř 230 tisíc korun. Řekla to mluvčí bruntálské policie. Policisté obvinili z rozsáhlého podvodu tři ženy a čtyři muže. "Sedmičlenná rodina nezákonně sociální dávky pobírala od července 2005 do letošního října," doplnila mluvčí.

Vrbenskému městskému úřadu se společně nahlásili jako osoby žijící v jedné domácnosti ze společných peněz. Tvrdili, že nemají žádné příjmy a žádný majetek. "Přitom ale zamlčeli, že dvě dcery ve věku 23 a 24 let a další děvčata pracovaly v zahraničí. Během dané doby jim domů poslaly z Itálie dohromady více jak milion korun," řekla mluvčí.

S neoprávněným čerpáním sociálních dávek se policisté na Bruntálsku v posledních letech setkávají často. Před časem například obvinili šestapadesátiletou ženu z Města Albrechtic. Téměř rok pobírala neoprávněně příspěvek za to, že se starala o blízkou osobu. Stát podvodem údajně připravila o více než 53 tisíc korun.

Přibližně stejnou sumu získala i šestatřicetiletá žena z Jindřichova ve Slezsku, která více než dva roky pobírala dávky na bydlení a úředníkům odboru sociální péče zamlčela snížení nájmu. Částku kolem 230 tisíc korun zase podvodem získal padesátiletý muž z Města Albrechtic. Údajně osm let, od roku 1996 do roku 2004, neoprávněně pobíral dávky sociálně péče a zatajil, že k tomu má ještě částečný invalidní důchod.

Obvinění z podvodu si v těchto dnech vyslechla i čtyřicetiletá žena. Dávky sociální péče pobírala čtyři roky. V té době ale dostávala i výživné na dvě dcery. Zamlčela to však, a obohatila se tak o téměř 90 tisíc korun, popsala další případ policejní mluvčí.