Díky spolupráci s bruntálskými kolegy se podařilo policistům z Rýmařova vypátrat zloděje, kteří kradli bojlery a topení, a pak je odváželi na přilepšenou do sběrny. Podle všech dostupných informací si nejdřív pro cíl svého zlodějského tažení vybrali dům, v němž právě probíhala v plném proudu rekonstrukce, a to na Havlíčkově ulici v Rýmařově.

„Vnikli do něj mezi 24. a 27. únorem, odcizili bojler na vodu, který ležel na zemi,“ řekla bruntálská policejní mluvčí Pavla Tušková. Společnými silami ho z domu nepozorovaně vynesli, naložili na pečlivě přichystaná kolečka a bez meškání odvezli domů. Peněz se asi už nemohli dočkat, a tak bojler hned druhý den odvezli do sběrných surovin.

„Prodali ho za částku sto čtyřicet korun,“ dodala mluvčí Tušková. Peníze byly rychle pryč a tak se dvojice nenechavců dohodla, že tentokrát vyrazí na přilepšenou do budovy firmy na ulici 8. května. Tentokrát zlodějíčci narazili na staré radiátory, ale to jim vůbec nevadilo, právě naopak. „Hasákem měli tři staré radiátory demontovat,“ pokračovala Tušková.

Tentokrát už asi počítali s větší kořistí, vozík nechali doma a k místu přijeli rovnou autem. Také radiátory putovaly rovnou do sběrny, tentokrát byl i zisk podstatně vyšší. „Dostali přes čtrnáct set korun,“ dodala Tušková.

Ani jednomu z nich nijak nevadilo, že v minulosti opletačky se zákonem měli, dokonce za stejnou trestnou činnost a byli za ni i odsouzeni. „Policisté oběma v těchto dnech sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu krádeže,“ upřesnila mluvčí Tušková, co povedený pár čeká.