Hlídka strážníků jí obratem po příjezdu poskytla první pomoc. Následně přivolali třiaosmdesátileté seniorce rychlou záchrannou službu, která pacientku převezla do nemocnice.

Pod vlivem schizofrenického záchvatu chtěla zabít svého přítele čtyřiapadesátiletá žena. Městská policie tak musela v pátek 17. srpna přijet řešit zprvu závažně vypadající případ.

Za konfliktem stál v pozadí alkohol a jeho zvýšená konzumace v jednom z bytů na Sídlišti pod Cvilínem.

„Na místě se ukázalo, že se žena nepohodla s přítelem a kamarádkou, která byla u nich na návštěvě. Protože opilá žena byla v nepříčetném stavu, povolala hlídka rychlou záchrannou službu, jejíž lékař podal ženě utišující léky," uvedla mluvčí Městského úřadu Krnov Dita Círová.

Těžko říct, co stálo za úrazem sedmačtyřicetiletého muže v Revoluční ulici v Krnově. Kolemjdoucí jej však našli ležet zraněného na chodníku v sobotu 18. srpna před osmou hodinou ráno.

Strážníci zjistili, že má muž rozbitou hlavu a není schopen komunikace. Přivolaná rychlá záchranná služba převezla zraněného po základním ošetření do nemocnice.

Všímavá žena ohlásila nebezpečný nález injekčních stříkaček v menším textilním pouzdře na Městskou policii. Žena našla tašku s nebezpečným obsahem v neděli 19. srpna dopoledne na hřišti u Základní školy na Dvořákově okruhu.

Hlídka strážníků od ní převzala a poté i převezla na služebnu červené pouzdro, ve kterém bylo sedmnáct kusů jednorázových injekčních stříkaček.

ANNA DOHNALOVÁ