Pachatel nakráčel suverénně dovnitř, z kapsy vytáhl bankovky a chtěl je nejdříve vyměnit za drobnější. Pak zase, to aby pracovnici co nejdůkladněji zmátl, za větší. „Jeho jednání se opakovalo několikrát,“ řekla, co se v informačním středisku dělo, bruntálská policejní mluvčí Pavla Tušková.

Pracovnice mu pokaždé ochotně vyhověla, aniž by v ní zahlodalo podezření vůči podezřelému chování muže. Když pak večer dělala uzávěrku pravděpodobně jí hned došlo, kam se šest tisíc korun, které postrádala, podělo.

Pachatel byl starý mezi pětadvaceti a třiceti lety tmavé barvy pleti, vysoký asi sto sedmdesát pět centimetrů. Měl štíhlou postavu a byl upravený. „Vlasy měl krátce střižené, nagelované a učesané dozadu. Na sobě měl oblečenu tmavou koženou či koženkovou bundu a světlou košili,“ pokračovala v popisu mluvčí Tušková. Jako doprovod měl s sebou ženu bílé pleti, přibližně pětadvacetiletou. Byla menší postavy a měla světlé polodlouhé vlasy. Na sobě měla v té době tmavé oblečení.

Policisté v souvislosti s tímto případem důrazně apelují na zaměstnance různých směnáren a obchodů, aby byli velice obezřetní při podobných podezřelých pokusech o výměnu peněz. „Pachatelé využijí většího množství bankovek, kdy se velmi rychle ztratí přehled o skutečné obdržené finanční hotovosti,“ varovala policejní mluvčí Tušková.