Marek Baczke se narodil 14. července 1987. Adresu trvalého bydliště má v Krnově na Hlavním náměstí, ale tady se nevyskytuje. Policistům se ho nedaří předvolat, a Baczke se tak dlouhodobě vyhýbá trestnímu stíhání.

„Pátrání bylo vyhlášeno 9. února 2009 na základě příkazu k zatčení, který vydal Okresní soud v Bruntále,“ objasnila bruntálská policejní mluvčí Pavla Tušková. Muž páchal neplechu na počátku roku 2008. „Vnikl do restaurace Barbara v Krnově,“ pokračovala mluvčí Tušková. Baczke tady kradl – sebral notebook, cigarety a také peníze. Způsobil škodu za více než třináct tisíc korun.

To ale zdaleka není všechno, Baczke má na svědomí hříchů víc. „Ve třech případech společně s dalším obžalovaným po rozbití skleněné výplně vnikli do tří odstavených vozidel,“ řekla také policejní mluvčí. Z aut vybrali rádia a další věci, které jim padly pod ruce. Tentokrát se škoda jejich řádění vyšplhala na čtrnáct tisíc korun. Hledaný Marek Baczke je vysoký asi 170 až 175 centimetrů, postavu má střední. Vlasy má tmavé, obvykle je nosí nakrátko ostříhané. Oči má hnědé.

„Jakékoliv poznatky k současnému pobytu hledaného přijme kterákoliv policejní služebna, případně je možné telefonovat na linku 158 nebo přímo krnovským kriminalistům na telefon 974 731 623,“ vyzvala Pavla Tušková.