K dramatické události došlo v sobotu 16. srpna před třiadvacátou hodinou v Horním Benešově, v místní části Luhy. Třiaašedesátiletý muž s o dva roky mladší manželkou již spali v podkrovní ložnici svého rodinného domu, když je probudil neznámý vetřelec s pistolí v ruce, který do objektu vnikl poškozením větracího okna.

"Namířil pistolí na ně a požadoval, aby se svázali provazem. Zároveň jim vyhrožoval, že pokud tak neučiní, zastřelí je. Žena i přes opakované vyhrůžky vyběhla na balkón a začala volat o pomoc. Pachatel z místa utekl. Ke zranění osob a škodě na majetku nedošlo," popsala událost mluvčí bruntálské policie Pavla Muclingerová a dodala, že po příjezdu byly policisty na místě činu zajištěny tři stopy a rovněž policejní psovod vypracoval stopu vedoucí přibližně 400 metrů za dům.

Přepadení manželé vypracovali popis pachatele, kdy mělo jít podle hlasu spíše o mladšího chlapce hovořícího plynule česky, štíhlé postavy, vysokého asi 170 až 172 centimetrů, který byl oblečen do prodřených modrých riflí a černé mikiny s kapucí. "Žádáme občany, kteří by mohli k celé události či k pachateli cokoliv sdělit, ať kontaktují kteroukoli policejní služebnu nebo linku 158," dodala mluvčí.