Řádně opilí násilníci ve věku osmnáct až třicet dva let se domluvili a vnikli do rodinného domku napadeného muže.

Podezřelí prošli až do kuchyně, kde po slovní rozepři jeden z výtečníků fyzicky napadl majitele domku a způsobil mu zranění s dobou léčení čtrnácti dnů,“ uvedla tisková mluvčí bruntálské policie Pavla Tušková.

Po incidentu útočníci z domu odešli, ne však nadlouho. Neutekla ani hodina od prvního násilného vniknutí do domu a byli zpět. Když je zbitý muž uslyšel, z obavy o svůj život se schoval. Útočníci ho hledali, ale nenašli a z domu po chvíli odešli.

Zraněný muž následně na zdi v kuchyni objevil vzkaz, ve kterém mu násilníci hrozili smrtí. Ve strachu z dalších událostí zavolal na linku 158 a případ oznámil. Na místo dorazili albrechtičtí policisté, kteří po chvíli opilou trojici zadrželi.

„Dva z útočníků byli okamžitě převezeni na záchytnou stanici k vystřízlivění a třetí byl umístěn do policejní cely. Následující den zahájil policejní komisař jejich trestní stíhání, a to z přečinu nebezpečné vyhrožování a porušování domovní svobody u dvou mladších a u nejstaršího z přečinu porušování domovní svobody a ublížení na zdraví,“ dodala Pavla Tušková.