Vše začalo v úterý odpoledne, když na jedné z krnovských benzinek zastavila mazda s německou espézetkou. Podle polských novin Nowa trybuna opolska z ní vystoupili dva muži a začali vyhrožovat zaměstnanci, který měl službu. Po vystrašeném prodavači požadovali, aby otevřel pokladnu a vydal jim peníze. Při tom se lupiči mezi sebou bavili polsky.

Vystrašený prodavač vytáhl z pokladny hotovost a předal ji lupičům. Ti nasedli do auta, ve kterém na ně čekal třetí kumpán, a ujeli neznámo kam. Prodavač, který přepadení přečkal jen s psychickou újmou, okamžitě přivolal policii.

Pátrání se rozjelo v Česku i v Polsku

Čeští policisté využili kontaktní místo v Chotěbuzi, které koordinuje boj s kriminalitou v příhraničních oblastech. Kolegům na policejním oddělení v Hlubčicích nahlásili auto a popis osob podezřelých z loupeže v Krnově. „Pachatelé odjeli do Polska a jen díky spolupráci českých a polských policistů byli v krátké době zadrženi," uvedla bruntálská policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

O tom, jak k zadržení došlo, informuje podrobněji Nowa trybuna opolska. Poté, co bylo vyhlášeno pátrání, dva polští policisté, kteří se po službě vraceli domů, zahlédli podezřelé auto na silnici z Bernacic do Hlubčic. Informovali o tom své kolegy ve službě.

Polští policisté už pár desítek minut po přepadení krnovské benzinky informovali kolegu na dispečinku, že právě zahlédli podezřelou mazdu a začnou ji pronásledovat. Auto se jim podařilo zastavit až na jedné z hlubčických ulic.

„Policisté u nich nalezli značné množství českých korun a také se ukázalo, že registrační značka auta je padělaná," uvedl Marzena Grzegor-czyk z Krajského policejního ředitelství v Opole. Pachatelé byli muži ve věku 34, 33 a 24 let z okresu Legnica.

Po vyřízení formalit budou zadržení pachatelé předáni polskými orgány Policii ČR.

Gabriela Mathiasová