Ve středu 26. listopadu na linku 156 volali pracovníci transfuzní stanice, že v areálu nemocnice chytili zaběhnutého psa. Strážníci jej vyzvedli a odvezli do karantény. O chvíli později objevila opuštěné promrzelé štěně obyvatelka Dlouhé ulice. Hafan opět putoval na Třídu práce. Dva zatoulané psy se ve stejný den podařilo chytit i v blízkosti učiliště na Krnovské ulici. „Jeden skončil na stanici na Třídě práce, druhého si majitel vyzvednul,“ konstatoval šéf Městské policie v Bruntále Pavel Petr.

Další hafan, tentokrát šlo o border kolii s tetováním na uchu, pobíhal bez dohledu majitele kolem rybníka. Strážníci psa odchytli a převezli do karantény, kde si jej ještě týž den vyzvedl majitel.

I nepozorní šoféři několikrát během týdne zaměstnali strážníky. V úterý 25. listopadu oznámili na linku 156 pracovníci hotelu Slezan, že na parkovišti stojí otevřené auto a že si s ním neví rady. „Zjistili jsme majitele a ve spolupráci s recepční jsme zjistili, v kterém pokoji je ubytovaný. Upozornili jsme jej na to, že má otevřené auto. Šel dolů na parkoviště, auto si prohlédl, zda mu nic nechybí a zavřel jej a zamkl,“ informoval Pavel Petr.

Když v pátek 28. listopadu kolem dvacáté hodiny procházela pěší hlídka městské policie kolem Komerční banky uslyšela ránu. „Řidička se Škodou Octavia srazila značku s přikázaným směrem jízdy na ostrůvku směrem na Květnou ulici,“ řekl jeden ze zúčastněných strážníků. Černí šerifové zavolali dopravní policii, jež událost s šoférkou vyřešila jako malou dopravní nehodu.

Informaci o loupežném přepadení přijala městská policie v neděli 30. listopadu kolem 14. hodiny. Žena, která volala, se stala obětí zločinu, když procházela kolem mateřské školky poblíž klubu Africa Pub. Zde k ní údajně zezadu přiběhl neznámý mladík v černé mikině a s kapucí na hlavě. Vytrhl jí z ruky tašku a pelášil směrem k diskotéce Caribik. „Zjistili jsme, že pachatel zaběhl mezi smrčky u Caribiku, kde tašku prohledal, vytáhl z ní peněženku, tašku tam odhodil a utekl,“ uvedl Pavel Petr. Zjištěné informace černí šerifové předali kolegům z Policie ČR, kteří případ dál řeší.

S mužem, jenž před nedávnem dvakrát málem podpálil byt, když u vaření usnul, se strážníci setkali i minulý týden. Nejprve to bylo v pátek 28. listopadu, když si je zavolala obsluha restaurace Prezident. Opilý muž zde usnul a servírce se nedařilo jej vzbudit. „Hlídka jej vzbudila a jeho kamarádi ho odvedli domů. Servírka dostala pokutu ve výši dvě sta korun, za podávání alkoholu podnapilým,“ řekl Petr.

Následující večer tentýž muž opět neúspěšně vařil. Tentokrát na plotýnku postavil hrnec s masem a usnul. „Jelikož se tato situace během čtrnácti dnů opakovala už potřetí, informovali jsme hospodářkou správu Města Bruntál,“ dodal Petr.

Zuzana Pršalová