Prostor před nádražní restaurací v Krnově si minulé úterý dopoledne vybral pětadvacetiletý opilec k vyřizování účtů se šestapadesátiletým mužem.

„Nejdříve ho shodil na zem a pak ještě silně udeřil pěstí do obličeje, čímž mu způsobil silné krvácení v obličeji,“ popsala útok, který museli řešit místní strážníci, mluvčí krnovské radnice Dita Círová. Celý útok viděly studentky, které přivolaly hlídku městské policie.

Útočník zpočátku tvrdil, že muž upadl sám a on mu jen pomáhal vstát, bleskově si také vymyslel důvod, proč má ruce od krve. Prý se pořezal o popelník v hospodě. Po chvíli však připustil, že muži dal facku.

„Konflikt vznikl údajně kvůli dluhu. Napadený mu podle jeho vyjádření nechce vrátit půjčku ve výši třináct tisíc korun,“ doplnila útočníkovo vysvětlení Círová. Případ strážníci předali přivolané Policii ČR.

Rvačky v ulicích však tímto incidentem neskončily. Ve čtvrtek dopoledne se na pěsti spolu pustili muž se ženou na ulici Fügnerova. Strážníci ve dvojici poznali známého krnovského bezdomovce s družkou. Po příjezdu hlídky se rozhádaný pár udobřil a v objetí z místa odešel.

Za opilost a agresi putovali na záchytku

Páteční večer byl pro strážníky obzvlášť náročný. V jednu chvíli museli řešit dva rozdílné případy se společným jmenovatelem, kterým bylo opilství, agrese a neprokázání totožnosti.

První případ měl začátek ve 20.45 hodin v Kauflandu, kam strážníci vyjížděli ke krádeži alkoholu, jíž se měli dopustit dva opilí mladíci.

„Jeden z mužů schoval dvě lahve rumu do batohu, druhý ukryl stejné množství do rukávů bundy a oba prošli bez placení přes pokladny, za nimiž je zadrželi pracovníci bezpečnostní služby, kteří přivolali strážníky,“ přiblížila počátek náročného večera Círová.

Zatímco mladík s batohem neodporoval a s hlídkou spolupracoval, druhý po té, co byl vyzván k prokázání totožnosti, začal být agresivní a nebezpečný svému okolí. Strážníci jej proto naložili do služebního vozidla a převezli na obvodní oddělení Policie ČR. „Policisté zjistili nejen jeho totožnost, ale i množství alkoholu v dechu. Měl plných 2,47 promile. Protože opilcova agrese se nemírnila, byl převezen do nemocnice, kde lékař rozhodl o jeho umístění na záchytku v Opavě,“ dodala Círová.

Na oba zloděje po vystřízlivění čekalo zjištění, že stanou před přestupkovou komisí.

Místem druhého případu byla herna na Revoluční ulici, kam strážníky přivolal ve 20.54 hodin majitel herny. Opilý muž zde poničil zámek vstupních dveří a navíc majiteli vyhrožoval zabitím. Protože opilý agresivní mladík odmítl prokázat přivolané hlídce strážníkům svou totožnost, byl také převezen na policii.

Ti zjistili, že se jedná o jednadvacetiletého obyvatele Jindřichova, který má 1,6 promile alkoholu v dechu. Následoval stejný scénář jako v prvním případě: nemocnice a záchytka. Případ dále šetří Policie ČR.

Pomohli seniorce i ženě v obchodě

V sobotu odpoledne oznámila městské policii pečovatelka z domova pro seniory na Rooseveltově ulici, že jim chybí osmaosmdesátiletá klientka, která se pravděpodobně ztratila. Její popis předal dozorčí všem hlídkám a už za hodinu byla seniorka nalezena v domě na Albrechtické ulici. Stařenka strážníkům tvrdila, že tam bydlí, přestože ji nikdo z obyvatel domu neznal. Strážníci ženu převezli do domova a předali personálu.

Problémy s reklamací měla v prodejně nad supermarketem Albert v neděli odpoledne žena, s níž prodejci odmítali komunikovat. Žena se nedala odbýt a na pomoc přivolala městskou policii.

Strážníci si s majitelem prodejny pohovořili, poučili ho o právech zákazníků a ten sepsal se ženou reklamační protokol. Záležitost tím byla vyřešena ke spokojenosti obou stran.