Varování, aby internetových obchodů využívali lidé pouze na ověřených portálech nebo aukcích, nepomáhá. Vidina levně získaného zboží zvítězí, čím dál častěji je však kupec kořistí podvodníka. Na urgence prodejce nereaguje a ani peníze už jim nevrátí.

„V úterý 15. listopadu nám oznámil šedesátiletý muž, že si najednom internetovém portále vyhledal ke konci letošního září inzerát, kde prodejce nabízle lístky na fotbalové utkání Plzeň – Barcelona. Cena tří vstupenek měla být pouze sedm tisíc korun,“ popsala obsah oznámení policejní mluvčí Pavla Tušlová.

Po telefonickém kontaktu se s prodejcem muž domluvil dokonce na slevě dalších tisíc korun. Za výhodný obchod poslal platbu předem na účet prodejce, ale lístky nikdy neviděl. Ani na urgence ohledně vrácení peněz už podvodník neragoval.

V souvislosti s tímto a dalšími podobnými případy upozorňuje Policie ČR, aby občané nakupovali zboží pouze u ověřených internetových prodejců a pokud si ho nevyzvednou osobně, tak si ho nechali zaslat nejlépe na dobírku a ihned po obdržení zkontrolovali. Nejlépe přímo na poště nebo při předání přepravcem. Vánčoní nakupování dárků bude pro podobné podvodníky určitě lákavá příležitost.