„Krnovským strážníkům se podařil pořádný úlovek. Zadrželi pedofila, který 1. července uprchl z psychiatrické léčebny v Opavě, kde vykonával soudem nařízenou ochrannou léčbu,“ potvrdila mluvčí krnovské radnice Dita Círová.

Státní policisté je o zhýralci uvědomili 9. července. Hledaného osmatřicetiletého desperáta spatřili strážníci v neděli 13. července krátce po poledni na ulici Požárníků. Naložili jej do vozidla a převezli na obvodní oddělení Policie ČR.

„Na tomto případě je vidět, že strážníci mají o lidech v našem městě přehled a jsou velmi pozorní, za což bych jim chtěl poděkovat,“ ocenil všímavost svých mužů velitel krnovských strážníků Pavel Moravec.

Veřejnému pití zatnuli tipec

Obecně závazná vyhláška o zákazu konzumace alkoholických nápojů na vybraných veřejných prostranstvích se osvědčuje. „Podle poznatků strážníků se počet lidí popíjejících na ulicích a v parcích alkohol snížil. Jsou samozřejmě lidé, kteří ji nebudou respektovat, nicméně některé skupinky, které postávaly na ulici Revoluční nebo posedávaly u hřbitova, se po naší intervenci už přemístily jinam,“ uvedl velitel krnovských strážníků Pavel Moravec, který upozornil, že strážníci neváhají udělovat za nešvar pokuty.

Opilce okradli kluci

Městští policisté si všimli 12. července odpoledne při obchůzce Vrchlického ulicí dvojice mladých ve věku 14 a 15 let, kteří přes řeku nesli igelitovou tašku. Snažili se ji ukrýt pod vodou. V tašce byla čtyři lahvová piva a čtyři flašky tvrdého alkoholu. Tašku prý hoši našli pod mostem. Na služebnu si pro ni přišel zanedlouho opilý pětatřicetiletý muž. Tvrdil, že si pití dal vychladit do vody a z balkonu viděl, že jej o něj okradli. Ke „zdroji“ se ale nedostal. Uložen je na Městském úřadě v Krnově, kam se ztráty a nálezy ukládají.

Za souseda mají plaza

Už dva roky mají obyvatelé domu na Zámeckém náměstí nezvaného nájemníka v podobě hada, který se občas plazí v některém z bytů. „Naposledy ho spatřila v sobotu 12. července dopoledne jedna z obyvatelek a ihned přivolala strážníky. Ti s sebou přivezli herpetologa, který ale hada v bytě nenašel,“ sdělila Dita Círová. Podle odborníka není had nebezpečný. Nájemníkům na sebe nechal kontakt, kdyby se had ještě objevil.