Žena, která toužila po seznámení, prostřednictvím chatu na internetovém portálu Tvojerande.cz a pak přes aplikaci WhatsApp komunikovala s neznámým mužem, který vystupoval pod přezdívkou Jiří.

„Následně ji požádal o koupi různých vzácných mincí za celkovou částku 143 tisíce korun s tím, že je v současnosti mimo republiku a peníze jí následně vrátí a pošle jí je na její bankovní účet,“ sdělil policejní mluvčí René Černohorský.

Žena s tím souhlasila, poslala mu číslo svého účtu a 2. srpna na Hlavním náměstí v Krnově zakoupila od neznámého muže různé mince. Přitom mu předala celou sumu 143 tisíce korun.

Celníci kontrolují mák a konopí.
Celníci vyrazili na konopná a maková pole. Kontrolují opium a THC

„Po příchodu domů zjistila, že zakoupila mince různých hodnot a různých měn. Šlo o maďarské forinty, portugalské escudo, italské liry nebo chorvatské lipy. Mince byly uložené v průhledných plastových sáčcích s uzávěrem,“ doplnil policejní mluvčí.

Muž, se kterým se podvedená žena osobně v Krnově setkala, i údajný pan Jiří, od té doby přerušili jakoukoliv komunikaci. Svých peněz se podvedená samozřejmě také nedočkala.

Policisté případ prověřují a hledají také svědky. Na Hlavním náměstí v Krnově by jich mohlo být povícero. Pokud byste měli jakékoliv informace k případu, volejte na bezplatnou tísňovou linku 158.