V devatenácti letech nenapravitelný a kovaný recidivista má na svědomí i další krádeže a porušování domovní svobody ve Starém Městě, Malé Morávce a Rudné pod Pradědem. Už dříve jej obvinili z okrádání dědy, babičky, strýce a dalších vlastníků budov v oblasti. Hoch za ukradené peníze koupil motorku, na které jezdil, aniž je majitelem řidičského průkazu. Nyní mu nově bruntálští policisté napařili obvinění za zlodějny z 4. až 7. září.

Spolu se stejně starým komplicem z Ostravy vyrval mříž bistra umístěného na hřišti v Malé Morávce a fotbalistům uzmul skrz okno dárkové koše, lihoviny jako fernet, praděd, zelená, beefeater a vodku i pro nealkoholické nápoje, cukrovinky a mince v hodnotě pěti set korun. Kradl tam mezi 6. a 7. zářím. Zboží vzal za deset tisíc, bistro poškodil za tisíc korun.

Ve dvou se to lépe táhne i chmatákům

Společně hoši vykradli také rodinný dům v Rudné pod Pradědem. „Přišli k domu, jeden z nich se schoval a druhý zazvonil u vstupní branky. Vyšel majitel, kterého mladík přivolal k sobě a v průběhu hovoru druhý pachatel nepozorovaně přelezl oplocení a otevřenými vchodovými dveřmi vešel do domu,“ popsala společnou akci dvojice policejní mluvčí Pavla Tušková.

Vetřelec prošel do ložnice, kde serval petlici s visacím zámkem skříně. Místo očekávaného majetku v almaře narazil „pouze“ na láhev alkoholu. Přibral dvě sta korun z nočního stolku, otevřel okno a vyskočil ven.

„Dále násilím vnikli do tří kůlen na nářadí ve Starém Městě u Bruntálu a odcizili vrtačku, brusku, solární lampy, nářadí, kabely a také zde utrhli dveře skleníku. Svým jednáním způsobili majitelům celkovou škodu ve výši přes jednatřicet tisíc korun,“ doplnila mluvčí. Přitom nepoučitelného staroměšťáka jako černou ovci rodiny propustili z vězení v květnu letošního roku. Na svobodě byl stále v zájmu policistů, kteří jej průběžně několikrát i s komplicem usvědčovali z dalších a dalších hrabivých výprav. Oba jsou adepty na vazbu.