Nejmladšího posadili do policejní cely. Je tíhán pro krádeže a porušování domovní svobody ve formě spolupachatelství a také za neoprávněné držení platební karty. Starší pobertové jsou obviněni pro trestný čin krádeže a porušování domovní svobody ve formě spolupachatelství. Šlo o osoby, které sužovaly obyvatele Starého Města.

„Nejmladší obviněný sám v době od 25. dubna do 2. května v domě odcizil z peněženky padesátiletého muže platební kartu, u které byl přiložen PIN kód. Na kartu vybral dvanáct tisíc korun,“ řekla mluvčí bruntálských policistů Pavla Tušková. Poté dotyčný se starším spolupachatelem mezi 16. a 17. květnem vnikli na pozemek rodinného domu a odstranili visací zámek šopy. Zmocnili se motorové pily Husquarna a křovinořezu. Vznikla škoda za 10 050 korun.

„V době od 14. do 21. května vnikli společně s dalším obviněným za užití shodného klíče do domu, kde odcizili sedm tisíc korun, které našli v peněžence. Dále odcizili elektrický ohřívač, sadu nádobí, nože, videokameru, fotoaparát a DVD přehrávač. Z kůlny u domu odcizili sekačku. Majitelce způsobili škodu za 59 490 korun,“ uvedla Pavla Tušková.

Mezi 21. a 22. květnem pro změnu vnikli do stavební buňky, na které vybili okno. Odnesli si motorovou řetězovou pilu Husquarna , bourací kladivo, ruční úhlovou brusku, kotoučovou okružní elektrickou pilu a AKU vrtačku za sedmnáct tisíc korun. „Policisté šetřením zjistili, že obvinění odcizené věci rozprodali a peníze užívali pro svou potřebu. Celková způsobená škoda činí přes 98 tisíc korun. Mladistvý je stíhán vazebně,“ doplnila mluvčí.