Kriminalisté společně s pořádkovými policisty právě uzavřeli sérii krádeží v Krnově a okolí. Ve středu 7. prosince dvěma mladým mužům sdělili obvinění pro přečin krádeže ve formě spolupachatelství, za které jim hrozí trest odnětí svobody až do výše pěti let.

„Je jim kladeno za vinu, že v Hošťálkovech měli z volně přístupného pozemku odcizit nepojízdný motocykl Jawa. Naložili ho do přistaveného vozidla a odvezli do sběru,“ popsala první případ vykutáleného dua mluvčí policie Pavla Tušková. V Krnově na ulici Rooseveltova a Seifertova zase jeden z nich rozbil okno na zaparkovaném Peugeotu a Renaultu, vniknul dovnitř a odcizil autorádia.

Druhý obviněný po celou dobu hlídal, aby je nikdo při krádeži nechytil. Věci pak prodali. Na ulici

Mikulášská zase vnikli do zaparkovaného Renaultu. Použili stejný postup, jeden z nich opět rozbil okno a zevnitř vozu odcizil různou elektroniku, oblečení, DVD nosiče a různé písemnosti. Druhý pachatel mu kryl záda. Majiteli způsobili škodu ve výši kolem šedesáti tisíc. Odcizené věci měli opět prodat neznámým osobám.

Na ulici Bruntálská si vybrali dokonce areál sběrny, vypáčili dveře unimobuňky. Zde odcizili vzduchovku s optickým zaměřovačem, počítač, flash disky a osmdesát kilogramů měděného či mosazného odpadu. Při odchodu s sebou odnesli také tři kanystry s šedesáti litry motorové nafty. Věci naložili na kolečka a následně různě prodali. Sečtené krádeže byly za osmdesát tisíc korun.