Zaměstnanec z Bruntálska byl přidělen na pracovní post do odloučeného provozu valšovské pily v Nové Pláni. „Trestního chování se měl dopouštět opakovaně v době od května do října roku 2006,“ řekla mluvčí bruntálské policie Lucie Zgarbová: „Zde byl oprávněn vést pokladnu finanční hotovosti za drobný prodej výrobků jako fošen, desek a hranolů za hotové peníze.“

Čachry s penězi prováděl do chvíle, kdy se na ně přišlo, značně fikaně. Odběratelům vystavoval i daňové doklady. Originály jim řádně předával. Ty byly vypsány ve správné výši. „Kopie těchto dokladů, které se zakládají do účetnictví společnosti, však záměrně upravoval v úmyslu se obohatit,“ podotkla Lucie Zgarbová. Vychytralec do nich vypisoval o mnoho nižší částky, než měl. Rozdíl mezi částkou, kterou účtoval zákazníkům a obdrženými penězi si poté klidně ponechal.

Jeho život byl ve výše uvedených měsících zřejmě hodně hezký. Mimo pobíranou výplatu si chlápek přilepšil o desetitisíce. „Zatím jsme zjistili zfalšování u téměř třiceti dokladů od různých drobných zákazníků, především z Bruntálska. Část jmen zákazníků si obviněný dokonce zcela vymyslel. Celkově se obohatil o nejméně sto dva tisíce korun. Stíhání obviněného je vedeno na svobodě,“ dodala mluvčí.