Policisté u něj našli na zahradě přes padesát rostlin konopí, v domě pak téměř 1,7 kilogramu usušené hmoty a tři desítky napůl usušených rostlin. 

Konopnou surovinu měl muž používat pro výrobu různých produktů a potravin 

Policie při domovní prohlídce konopí zdokumentovala jako důkaz trestné činnosti.

V těchto dnech komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Bruntále zahájil trestní stíhání pro nedovolenou výrobu a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

"Jak bylo dosavadním prošetřováním a následným prověřováním zjištěno a prokázáno, tak uvedený muž nejméně od letošních jarních měsíců do začátku října 2023 v rodinném domě i na přilehlém zahradním pozemku v místě jeho trvalého bydliště bez speciálního oprávnění vypěstoval několik desítek kusů rostlin konopí setého obsahující THC, které následně usušil a připravil k výrobě různých konopných produktů a potravin. Při nařízené domovní prohlídce na základě příkazu Okresního soudu v Bruntále bylo v obytných prostorách domu nalezeno a k dalším procesním úkonům zajištěno 1.659 gramů sušené hmoty (marihuany), 29 kusů polovičně usušených rostlin konopí o váze 590 gramů a na zahradě v nadále rostoucím stavu celkem 55 kusů rostlin konopí o výšce mezi 150 až 180 centimetrů,” sdělil mluvčí policie René Černohorský. Celá záležitost je nadále ve stádiu vyšetřování ze strany bruntálských policistů a kriminalistů.