Trojice ozbrojených maskovaných lupičů přepadla v pátek dopoledne zlatnictví v centru Bruntálu. Zhruba hodinu před polednem vtrhli do obchodu na náměstí Jana Žižky v samotném centru města tři muži. Kukle na hlavách a pistole v rukou svědčily o tom, že nejde o zákazníky, kteří by přišli nakupovat. Neodradilo je ani to, že obchod má kamerový systém a řadu dalších bezpečnostních opatření. Hrstmi začali nabírat vystavené zboží a rvát do tašky.

Jejich plány ale překazila náhoda. V těsné blízkosti obchodu v tu chvíli byl v civilu strážník městské policie Jiří Dembovský. Jakmile zjistil co se děje, vtrhl do prodejny a neohroženě se postavil ozbrojeným útočníkům. Nejen, že je zahnal na útěk, ale při rvačce jim vytrhl i tašku s lupem. Díky němu má také policie cenné poznatky pro vyšetřování. Potyčku odnesl se šrámy, lupiči mu do obličeje nastříkali slzný plyn. S útočníky se pral i na ulici před obchodem a je s podivem, že mu nikdo nepomohl.

Shodou šťastných náhod se nic nestalo majitelce zlatnictví, ani prodavačkám. Policie se okamžitě vydala po stopách lupičů a zároveň ohledávala místo činu. „Na místě si případ převzali bruntálští kriminalisté, kteří věc v současné chvíli intenzivně šetří. Vzhledem k charakteru a okolnostem činu nebudeme zatím zveřejňovat žádné bližší informace,“ řekla bruntálská policejní mluvčí Pavla Tušková.

Klenotnictví v centru policisté ohradili páskami a nikoho do bližší vzdálenosti prodejny nepustili. Při tom pečlivě sbírali veškeré stopy po řádění zločinců. Na místě se pohybovala rovněž výjezdová skupina bruntálské kriminálky spolu s kriminalistickým technikem. „Děkuji strážníku městské policie Jiřímu Dembovskému za jeho rychlou a neohroženou pomoc a záchranu uloupeného zboží,“ poděkovala majitelka zlatnictví Marcela Assefová.

KAREL JANEČEK, DALIBOR OTÁHAL