Veřejnost obvykle volá hasiče v souvislosti s požáry, ekologickými haváriemi a vážnými nehodami, a občas třeba i k rojům včel nebo sršňů. Minulý týden hasiči vyjeli řešit případ ztracené klády, která blokovala dopravu na Albrechtické ulici. Špatně připevněná více než desetimetrová kláda vypadla z návěsu nákladního vozidla pod viaduktem na Albrechtické ulici. Řidič si ztráty možná ani nevšiml. Bez zastavení se svým špatně naloženým vozidlem odjel. Tou dobou už jeden z občanů volal na číslo hasičů. Ti museli zastavit přímo pod železničním viaduktem.

„K takovým výjezdům jezdíme v poslední době dost často. Je to dáno velkou nezodpovědností řidičů, kteří spěchají a podceňují kontrolu upevnění nákladu Kdyby tehdy jel pod viaduktem nějaký cyklista nebo kdyby měl přímo za sebou osobní auto, mohlo dojít k tragédii,“ řekl jeden ze zasahujících hasičů. Hasiči během pár minut uvázali kládu ocelovým lanem za cisternu a pomalu jí táhli směrem na Albrechtice. V tu chvíli již zátaras v podobě klády vytvořil slušnou kolonu a některým řidičům kvůli zpoždění vřela krev. Kolemjdoucí se zastavovali a přihlíželi scéně jak hasičská cisterna za sebou po silnici pomalu táhne kládu vedle ní kráčejí dva hasiči.

„Když pomalu táhnou kládu, drží u ní čestnou stráž hasiči v uniformách a za tím se pomalu táhne kolona aut, vypadá to celé jako funus,“ prohodil s úsměvem jeden z kolemjdoucích. Když hasiči vytáhli kládu z úzkého prostoru pod viaduktem a po pár desítkách metrů ji odvázali, hned se k nim seběhli lidé z okolních domů a začali s hasiči vyjednávat, kolik za ten kus dřeva chtějí. Hasiči by určitě byli rádi, kdyby jim odpadly další starosti s kládou, ale museli kupce s díky odmítnout. Na vysvětlenou konstatovali, že nemohou prodávat něco co jim nepatří.

Na místo nehody přijeli za chvíli přijeli také policisté a případ ztracené klády převzali.