Vystudovaný lékař anesteziolog (41 let), jenž působil v nemocničním zařízení na Ostravsku i v zahraničí, je od první poloviny října ve vazbě, kam jej poslal ostravský soud. Lékařskou praxi již nevykonává více než dva roky. Zatím čelí obvinění ze znásilnění dvou žen, s nimiž proti jejich vůli během dohodnutých setkání prováděl nejrůznější nechutné praktiky. Nabízel jim také drogy. Poté, co se přihlásily další oběti, je pravděpodobné, že policie obvinění rozšíří. V současné době probíhají výslechy a další dokazování.

Lékař. Ilustrační foto.
Lékař z Ostravy je obviněn ze znásilnění. Ženy měl zdrogovat a pak napadnout

Lékař navštěvoval seznamovací internetové portály, kde vystupoval pod přezdívkou Doktor. „Ženy si měl vyhledávat na internetových portálech, mohly být také osloveny prostřednictvím třetí osoby. Své potencionální oběti si měl zvát do bytu v centru Ostravy, ale není vyloučeno také jiné místo v rámci Ostravy. Jak ženy uvedly, nabízel jim drogu a poté s nimi měl mít pohlavní styk bez jejich svolení,“ sdělila Eva Michalíková z moravskoslezské policie. Co se týká zmíněného prostředníka, jde o jeho známého.

Vandalové poškodili cedulku na památníku polského turisticko - sportovního svazu Beskid Śląski na Javorovém, 18. 10. 2022.
Vulgární urážky Poláků v Beskydech na Javorovém. Vandalovi vadil polský památník

„V souvislosti s tímto případem kriminalisté nadále shromažďují důkazní materiály, zjišťují okolnosti případů a pracují i s verzí, že by poškozených mohlo být více. Kriminalisté se obrací na další osoby, které komunikovaly s tímto mužem představujícím se jako Doktor a mají s ním obdobnou zkušenost, aby se obrátily na linku 158, případně na nejbližší policejní služebnu,“ řekla Michalíková.