Přesto, že k nehodě došlo 9. prosince 2010, bruntálský soud rozhodl o vině řidiče Miloslava P. teprve letos ve středu 11. dubna. Za usmrcení z nedbalosti vyměřil řidiči dvacetiměsíční trest s podmíněným dvou a půlletým odkladem. K tomu bude Miloslav P. také dva a půl roku bez řidičského oprávnění. S případnou náhradou škody odkázal předseda soudního senátu Lumír Čablík pozůstalého manžela i zdravotní pojišťovnu do občanskoprávního řízení.

Trest označil soudce Čablík za minimální v porovnání se smrtelnými následky nehody. Ano, řidiči hrozilo za usmrcení z nedbalosti až desetileté vězení. V době nehody porušil nejvyšší povolenou rychlost v obci o šestašedesát kilometrů, přitom ho za obdobné překročení nejvyšší povolené rychlosti pokutovali nedávno před tím policisté. Státní zástupce Miroslav Kotrla odmítl obhajobu řidiče, že vjel na zmrazek, který jej katapultoval pod kamion.

„Vozidlo se stalo neovladatelným kvůli smyku. Příčinou dopravní nehody je nepřiměřená rychlost obžalovaného,“ uvedl v závěrečné řeči Kotrla. Státní zástupce zároveň konstatoval, že vozidlo Chevrolet není tak dobře chráněno, aby při takové řidičské nekázni obstálo. Je spíše s podivem, že Miloslav P. nehodu přežil. To koneckonců mohou čtenáři posoudit sami z tehdejší fotodokumentace policistů.

„Jsem přesvědčen, že jsem jel padesát kilometrů v hodině. Nejel jsem jak pirát, ale jako slušný řidič, který tou silnicí jel snad desettisíckrát,“ posteskl si v závěrečné řeči odsouzený řidič. „To, že to ujelo je politováníhodná záležitost,“ dodal. Řidičák vlastní dvacet pět let, a boural poprvé. Dodnes se stará o matku usmrcené spolujezdkyně.