Oba manžele odsoudili u bruntálského soudu už vloni za padělání receptů. David a Hana Kalní léčiva nejen nabízeli k prodeji, ale i sami ve velkém konzumovali. Davida Kalného za padělání receptů stihlo vězení. Navíc třikrát jej nachytali policisté v autech, které řídil v době soudem nařízeného zákazu. Vloni 9. července se snažil dokonce hlídce ujet v Luhách ve škodovce přes louku. Uprchnul poté do domu, ale policisty neošálil a našli jej.

Léky přes internet nabízela povedená dvojice od dubna do července roku 2009. Přes internet nabízeli Tramal, Tramaben, Stilnox, Hypnogen, Rohypnol, Tragit, Lexaurin a další preparáty. Když je zájemci kontaktovali, Kalní slíbili, že léčiva zašlou na jejich adresy formou dobírky. V balících však nalezli kupci jen staré noviny nebo jiné tretky. Jeden ze zájemců chtěl léky za rovných patnáct tisíc korun. Při osobním setkání kupec zaplatil, ale objednaného Tralgitu se nedočkal. Celkem si díky internetovým podvodům manželé měli přilepšil o téměř sto tisíc korun.

Bruntálská soudkyně Jana Janečková poslala Davida Kalného za podvodný prodej léků na jeden a půl roku do věznice s ostrahou. Spolu s trestem za nedovolené řízení posedí za mřížemi dva a půl roku. Za volant nesmí čtyři roky a musí se podrobit protitoxikomanickému ochrannému léčení. Pokud by léčbě vyhýbal nebo by po propuštění z vězení opět řídil, čeká ho další trest za maření úředního výkonu.

Lépe dopadla Hana Kalná, kterou stihl jeden a půlroční trest odnětí svobody. Nastoupit do věznice by měla Kalná pouze v tom případě, že by se během tří a půlletého podmíněného odkladu dopouštěla další trestné činnosti. Soud vyměřil manželům zároveň trest propadnutí věci, nikdy už neuvidí recepty a léky, které nestačili před zatřením a obžalobou užít. Části z několika desítek oklamaných zájemců o léky na předpis musí Kalní uhradit způsobenou škodu.