Ochranka Hypernovy například zadržela dva zákazníky, kteří si v prodejně mezi regály spokojeně popíjeli alkohol, ale odmítli za něj zaplatit. Přivolaní strážníci zjistili, že jeden z mužů si v prodejně otevřel láhev Fernetu a začal se opíjet s úmyslem nezaplatit. Hlídka zadrženého muže poučila co ho čeká, a případ předala jako přestupek do správního řízení komisi Městského úřadu v Krnově.

Při pravidelné kontrole sociálního odboru městského úřadu strážníky oslovila pracovnice, která potřebovala pomoct s klientem, jenž si přišel pro sociální dávky značně opilý. Protože skutečně jevil známky opilosti, vyzvali ho strážníci aby je následoval do služebního vozidla. Tam se podrobil orientační dechové zkoušce, která požití alkoholu prokázala. Podle přístroje měl muž 1,8 promile alkoholu v krvi. Strážníci ho poučili o tom, že si pro své sociální dávky samozřejmě přijít může, ale až bude střízlivý.

Na Karáskovu ulici vyjela po setmění motohlídka Městské policie na telefonické oznámení, že uprostřed cesty leží nějací mladíci. Strážníci tady nalezli dva chlapce a dívku ve věku 13 a 14 let, kteří navzdory své nezletilosti byli ve značně podroušeném stavu. Po dohodě s republikovou policií byli předáni rodičům a událost byla rovněž nahlášena na sociální odbor oddělení sociálně-právní ochrany dětí a rodiny Městského úřadu v Krnově.