Hlad uvedla jako motiv svého jednání pětatřicetiletá žena, která ve čtvrtek 17. října vnikla do areálu krnovského supermarketu Albert. Člen bezpečnostní služby ji dopadl a zadržel u kontejneru na potraviny s prošlou lhůtou trvanlivosti.

Protože v uzavřeném areálu nikdo nepovolaný nemá co dělat, přivolal na hladovou ženu městskou policii. „Protože v době zadržení u sebe neměla nic, co by patřilo společnosti vlastnící supermarket, přivolaní strážníci ženě jen domluvili. Upozornili ji, že do areálu nemá veřejnost přístup, a nechali ji odejít," popsala tento případ mluvčí krnovské radnice Dita Círová.

Na rozdíl od některých měst, která už naplno pocítila sociální nepokoje, je situace v Krnově poměrně bezproblémová. Město se snaží pracovat s komunitami ve vyloučených lokalitách, působí zde vládní Agentura pro sociální začleňování a překvapivě zde sehrál poměrně pozitivní roli také krach krnovské slévárny.

„Pro nejnižší sociální skupiny v Krnově jsou v současnosti poměrně snadným zdrojem obživy kovy z bývalé slévárny. Dobře organizované party sběrových zlodějů rozebírají slévárnu od rána do večera a není v silách strážníků nebo policistů tomu účinně zabránit. Zatím u nás větší problémy s bídou nemáme, ale musím si klást nepříjemnou otázku, co se asi stane, až jednou kovy ve slévárně dojdou," konstatovala krnovská starostka Alena Krušinová.